Styrelse

Ordförande:

Georgios Tsilingaridis

Pedodonti Eastmaninstitutet
Dalagatan 11 113 24 Stockholm

Tel 08-12316540
Mobil 0707-696572
georgios.tsilingaridis@ftv.sll.se

 

Sekreterare:

Anne Hultgren Talvilahti

Centrum Oral Rehabilitering
Avd för pedodonti
Manhemsvägen 28
79130 FALUNTel 023-490450
anne.talvilahti@ltdalarna.se

 

Kassör:

Catarina Falk Kieri

Avd. för pedodonti
Tandläkarhögskolan 90185 Umeå

Tel 0907856200
Mobil 0705257329
catarina.falk.kieri@vll.se

 

Övriga ledamöter:

Pernilla Lif Holgersson

Avd. för pedodonti
Tandläkarhögskolan 90185 Umeå

Tel 0907856200
Mobil 0705257329
pernilla.lif@umu.se

Susanne Brogårdh-Roth

Malmö Högskola
Odont fak. Avdelningen för Pedodonti 205 06 Malmö

Tel 046200909
Mobil 0734259500
susanne.brogardh@mah.se

Nina Sabel

Specialistkliniken för pedodonti
Medicinaregatan 12A, 41390 Göteborg

Tel 031-7413700
Mobil 0736563649
nina.sabel@vgregion.se

Webmaster, ledamot:

Tita Mensah

Specialistkliniken för barn- och ungdomstandvård
Hagagatan 4-8 652 20 Karlstad
Tel 054619490
Mobil 0704985987
tita.mensah@liv.se