Styrelse

Ordförande:

Georgios Tsilingaridis

Pedodonti Eastmaninstitutet
Dalagatan 11
113 24 Stockholm

Tel 08-12316540
Mobil 0707-696572
georgios.tsilingaridis@ftv.sll.se

 

Sekreterare:

Anne Hultgren Talvilahti

Centrum Oral Rehabilitering
Avd för pedodonti
Manhemsvägen 28
79130 FALUN

Tel 023-490450

Mobil 070-5571898anne.talvilahti@ltdalarna.se
 

Kassör:

Pernilla Lif Holgersson

Avd. för pedodonti
Tandläkarhögskolan
90185 Umeå

Tel 0907859383
Mobil 072243461
pernilla.lif@umu.se

 

Övriga ledamöter:

Helén Isaksson

Odontologiska Institutionen
Box 1030
551 11 Jönköping

Tfn: 010-242 46 50

Mobil 0704158272
helen.isaksson@rjl.se

Henrik Berlin

Malmö Högskola
Odont fak. Avdelningen för Pedodonti
205 06 Malmö

Tel 046200909
Mobil 0706622258
henrik.berlin@mah.se

Nina Sabel

Specialistkliniken för pedodonti
Medicinaregatan 12A,
41390 Göteborg

Tel 031-7413700
Mobil 0736563649
nina.sabel@odontologi.gu.se

Webmaster, ledamot:

Tita Mensah

Specialistkliniken för barn- och ungdomstandvård
Hagagatan 4-8
652 20 Karlstad

Tel 054619490
Mobil 0704985987
tita.mensah@liv.se